Nahum Gutman Museum of Art - English מוזיאון נחום גוטמן לאמנות Image Map

תערוכות קודמות

בראש של יזהר כהן

התערוכה 'בראש של יזהר כהן' המוצגת במוזיאון נחום גוטמן לאמנות,  מאירה את הפן הישראלי במכלול עבודתו הבינלאומית הענפה של המאייר יזהר כהן, כפי שהיא באה לידי ביטוי באיורים שאייר לעיתונים 'מעריב', 'ידיעות אחרונות', 'גלובס', 'כלכליסט', לעיריית תל אביב ועוד. למעלה מעשרים שנה מתגורר ועובד יזהר כהן ביבשת אירופה.  חברות שנקשרה בתקופת השירות הצבאי בינו ובין יאיר לפיד בעיתון 'במחנה', הניבה כעבור שנים שיתוף פעולה מקצועי בין השניים, תחילה במוסף 'סוף שבוע' של 'מעריב' ואחר כך במוסף '7 ימים' של 'ידיעות אחרונות'. משפנה לפיד לשדה הפוליטי, החל כהן לאייר את טורו של שלמה ארצי בעיתון זה.   בתערוכה המוצגת במוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מוצאים האיורים של יזהר כהן מבית גידולם וממקומם הטבעי בין דפי העיתון.   באין טקסט לצדם  מתבהרת ונחשפת מערכת הפרשנות האישית הטבועה בכהן, מערכת שמשחררת אותו מהטקסטים שהוא מאייר, במין היגיון לא הגיוני הרץ בלופים בראשו.

חדר מילוט Escape Room

חדר מילוט Escape Room – תערוכה קבוצתית במוזיאון נחום גוטמן לאמנות מוזיאון נחום גוטמן לאמנות נרגש להציג תערוכה קבוצתית בשם "חדר מילוט", בהשתתפות 11 אמנים צעירים: שחר אפק, דוריאן גוטליב, עדן חברוני, אפרת חכימי, ניב כהן, גילי לביא, דור זליכה לוי, גיא ניסנהויז, חן צרפתי, טל רוזן אליעזר ואיריס שטרית. אמנים צעירים אלו סיימו במהלך השנתיים האחרונות את לימודיהם בבתי הספר לאמנות ברחבי הארץ ועתה הם מציגים את יצירותיהם במוזיאון נחום גוטמן לאמנות, בתערוכה "חדר מילוט", אותה אוצרות דליה לוין ומירי בן משה ונציה. חדרי מילוט הפכו לטרנד הבילוי החזק ביותר בשנתיים האחרונות ובארץ יש כיום עשרות חדרי מילוט  ((Escape Rooms בנושאים שונים המשמשים משחק חברתי מאתגר ומעודדים עבודת צוות. חדרי המילוט פותחו על ידי יפני בשם טקאו קאטו מקיוטו, אשר כילד שאף להפוך סיפורים להרפתקה ממשית ומציתת דמיון. חדרי מילוט הינם חללים בהם מציאות דמיונית הופכת למוחשית. בחללים אלו עוברים המבקרים  מהלך של התמודדות עם תעלומות שיש למצוא את פתרונן כדי להמשיך את המסע וכדי להיחלץ. התערוכה מציעה למבקר להתבונן בה כאילו חלל המוזיאון הינו מעין חדר מילוט, בליבה של כל אחת מהעבודות המוצגות חבוי המניע הנסתר של האמן ליצירת העבודה. הצופה מוזמן לפענח את היצירה ולגלות את אותה מחווה אישית ההופכת לאוניברסלית וחוצה גבולות.   קרדיט: אפרת חכימי, גיא ניסנהויז, דוריאן גוטליבצילום: דורי עינת    התערוכה תיפתח ביום ה' – 11.5.2017  ותינעל ב-2.9.2017 

חנוכיה לי יש

  מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מציג גם השנה לכבוד חג החנוכה תערוכה מיוחדת - "חנוכיה לי יש" - בה יוצגו כ-60 חנוכיות ממגוון קהילות ישראל מאוסף דרורה ופנחס זכאי ז"ל.   התערוכה משקפת את הסגנונות השונים של ארצות המוצא של החנוכיות ואת התקופות בהן נוצרו. החנוכיות מובילות את המתבוננים למסע במקום ובזמן בחיי העם היהודי לדורותיו ולגלגוליה של החנוכייה במרוצת הדורות.  

Snap to Grid \ על הקווים

  התערוכה "על הקווים "Snap To Grid / של האמן רונן שהרבני מתייחסת בשמה לפקודת מחשב, שהשימוש בה נועד לעשות סדר באייקונים הדיגיטאליים על צג המחשב.   פעולת ה-"Snap To Grid" מסייעת לערוך סדר במרחב האשלייתי במחשב, אבל באותה נשימה דורסת את המרחבים שאינם מוגדרים. עבודות הווידאו בתערוכה משתפות פעולה עם הגריד אך גם מנסות לערער את ההגדרות, ליצור חוסר סדר ומתוכו לברוא גריד חדש ולבחון את הגריד הישן.

עיניים - התערוכה

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מתכבד להזמינכם לפתיחת התערוכה 'עיניים'. התערוכה תפתח לקהל הרחב בשבת 15.7.2017 בשעה 11:00.     ''עיניים' – התערוכה' מעוצבת ומתוכננת כתערוכה פעילה לכל המשפחה עם דגש מיוחד על הפעלות, חידות ויצירה וכולה מעין משחק גדול ומרגש!    בתערוכה תוכלו לפגוש את פנד האדום ואת ג'חנון הגמל המנשנש, לסיים קומיקס שאינו נגמר, לתרום ציורים לחלל התערוכה, לצלם, להתחפש ולעשות כשפים בביתה של המכשפה מניירה. עוד בתערוכה: חידות מילים, חידות הגיון וצורות ואף חידת רצפה המיועדת לעבודת משותפת של בני המשפחה, משחקי חיות, משחקי רביעיות וזיכרון,   פינת מערכת, ואזור קריאה מיוחד בו נמצאות כל חוברות 'עיניים' שראו אור להנאת המבקרים בתערוכה.      על כתב העת 'עיניים'   מבחינות רבות כתב העת לילדים 'עיניים', שנוסד בשנת 1994, הוא צאצא של השבועון  'דבר לילדים' וכמוהו הוא מעניק לקוראיו השכלה כללית רחבה הדרושה לאדם בן הזמן.   ב'עיניים' כותבים מיטב הסופרים והסופרות, החוקרים והחוקרות בתחומי ידע רבים בהם אמנות, מדע, יהדות, ספרות וביולוגיה ופיזיקה. כל גיליון מוקדש לנושא משלו –   כך למשל: 'חלון', 'אהבה', 'מוח', 'מהירות', 'סתיו', 'סימנים', 'כאב', 'מסתורין', 'אימא', 'כחול' ו'מוסר'.   גיליונות 'עיניים' מעוטרים באיורים ייחודיים וכתב העת מהווה בית גידול חשוב למאיירים ישראלים צעירים. בין המאיירים אשר תרמו לכתב העת לאורך שנותיו ניתן למנות את דוד פולונסקי, גיא מורד, נעם נדב, מיכל בוננו, זאב אנגלמאייר, בתיה קולטון, מישל קישקה, רותו מודן, רינת הופר, עמוס אלנבוגן, מירה פרידמן, ליאורה גרוסמן, איציק רנרט, איתן קדמי, יערה עשת, אבנר כץ, אורה איתן ועוד.   על כותבי העת נמנים: שהם סמיט, אריאל הירשפלד, נרי ליבנה, אבנר אברהמי, מיכאל הנדלזלץ, אביעד קליינברג, משה צימרמן, פניה עוז-זלצברגר, ליעד מודריק, אביגדור שנאן, גדי טאוב, אשר קרביץ, שלמה אבס, גדעון עפרת ועוד.       במהלך התערוכה יגיעו כותבי ומאיירי 'עיניים' לפעולות מיוחדות עם הילדים. ניתן לרכוש ערכת פעילות בתערוכה בחנות המוזיאון בעלות של 15 ש"ח.           
עמוד 1 מתוך 5

© כל הזכויות שמורות למוזיאון נחום גוטמן

עיצוב: דינה שהם / עיצוב גרפי

בניית האתר: JOOMI

 

 

logotelaviv    tarbut sport big